Mateřská škola Kytička, Za Stadionem Kyjov | MŠ Kytička

najdete ve složce Pro rodiče - aktuality

PROVOZ

Mateřské školy Za Stadionem v Kyjově

Protože hromadné vzdělávání v mateřských školách představuje vyšší riziko přenosu onemocnění Covid-19 vzhledem k vysoké kumulaci osob ve vymezeném prostoru,       o nástupu dítěte do MŠ rozhodne vždy ředitel zařízení, a to s ohledem na své kapacitní možnosti v souvislosti s dodržováním epidemiologických nařízení u dětí i svých zaměstnanců.

Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce podepsaná tato prohlášení:

• písemné Seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví
  • písemné Čestné prohlášení o bezinfekčnosti
    (stáhněte si ze složky DOKUMENTY a přineste s sebou)

Mimořádná hygienicko-epidemiologická opatření naší najdete

ve vašem e-mailu a jsou vyvěšena v budově školy

****************************************************************************************************************************

Přijímání dětí k prázdninovému provozu je ukončeno, kapacita MŠ je naplněna

Přehled provozu MŠ v Kyjově o hlavních prázdninách  ve složce AKTUALITY

****************************************************************************

Naše mateřská škola Kytička leží v klidné části města Kyjova na okraji sídliště Za Stadionem a rodinné zástavby Koliba. Byla otevřena v roce 1964 a v  součastnosti  má naplněny tři třídy s kapacitou 75 dětí.

Jejím velkým pozitivem je poloha budovy i její přilehlé zahrady. Ta umožňuje dětem dostatek pohybu a příležitostí ke hře, ale i k pozorování růstu rostlinek a květin na  zřízeném políčku a bylinkovém záhonku. Stala se oázou zeleně s rozmanitými druhy stromů, keřů a travnaté plochy.

V  roce 2007 vykročila naše mateřská škola na cestu za zdravím. Vypracovali jsme si nový ŠVP podle modelového programu Kurikula školy podporující zdraví a zatím pracovně jsme si naši mateřskou školu nazvali „Kytička!“ Ta se stala pro nás symbolem krásy, něhy, zdravého a správného růstu. Její něžná křehkost nám však také napovídá, jak je snadno zranitelná pokud ji nebudeme chránit a s láskou o ní pečovat!

Na světě bude pořád krásně,
ale jen když nám kytička neuvadne !
A když ji budeme svojí láskou hřát,
tak se nemáme čeho bát !

Propagujeme zdravý životní styl s dostatkem pohybu na zdravém vzduchu. Ve stravě hodně zeleniny, ovoce, ale i přirozených potravin  jako jsou obiloviny, ryby, různé druhy masa, mléčné výrobky, semínka,ořechy a bylinky. V naší práci navazujeme na výchovu v rodině, se kterou úzce spolupracujeme. Snažíme se o školu rodinného typu, kde se známe navzájem a respektujeme se. Vedeme dě